ukr eng

Про курс

Навчальний курс «Європейські медіастандарти та цінності / EU-Indy» складається з п’яти модулів, у результаті опанування яких ви зможете досягти таких очікуваних результатів:

  • Модуль 1. «Медіакультура в європейському суспільстві» (викладач: к. пед. н., доц. Віктор Костюк): ви дізнаєтеся, в чому полягають особливості європейської медіакультури, її основні елементи і базові шляхи розвитку власної медійної та інформаційної грамотності.
  • Модуль 2. «Європейські журналістські стандарти: історичні корені і сучасні виклики» (викладачі: к. соц. ком. Юрій Костюк і к. філол. н., доц. Олена Усманова): ви отримаєте знання про те, як розвивалися медіа і журналістика в Європі; коли і чому стали підвалинами європейської культури принципи демократії та свободи людини, розглянете кейси у сфері політичної і суспільної журналістики на прикладі таких журналістів як Георгій Гонгадзе, Павло Шеремет та інших.
  • Модуль 3. «Конфліктно-чутлива журналістика на радіо та інтернет-медіа» (викладачі: к. соц. ком. Юлія Любченко і к. філол. н., доц. Павло Мірошниченко): на заняттях курсу ви навчитеся розпізнавати мову ворожнечі в журналістських матеріалах про конфліктно-чутливі групи; визначати маніпулятивні методи та прийоми, до яких удаються журналісти, порушуючи питання прав людини; створювати ефективний журналістський продукт конфліктно-чутливої проблематики з дотриманням європейських медійних стандартів і цінностей незалежної журналістики для радіо й інтернет-ЗМІ.
  • Модуль 4. «Фактчекінг і верифікація в медіа» (викладач: к. соц. ком. Катерина Сіріньок-Долгарьова): ви навчитеся користуватися базовими інструментами фактчекінгу, використовувати інструменти верифікації інформації для вдумливого і відповідального споживання медіаповідомлень у традиційних засобах масової інформації і соціальних медіа, а також перевіряти контент, генерований користувачами соціальних мереж.
  • Модуль 5. «Комунікація європейських цінностей через журналістику думок» (викладач: к. філол. н., доц. Олена Тупахіна): навчитеся визначати цінності у власній культурі через зіставлення з іншою; аналізувати журналістику думок через призму демократичних цінностей гідності, свободи, рівності; зможете проявити себе через новий формат навчання, що ґрунтується на принципах творчості і академічної свободи.