ukr eng

Про проєкт EU-Indy

Програма: Еразмус+

Напрямок: Модулі імені Жана Моне

Номер проєкту: 620745-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE

Назва проєкту: Європейські медійні стандарти і цінності незалежної журналістики в еру постправди

Акронім: EU-Indy

Фінансування від ЄС: 29400 євро

Період реалізації проєкту: 24.10.2020 – 23.10.2023

Виконавець: Запорізький національний університет


Проєкт EU-Indy реалізується для того, аби розробити чіткі уніфіковані вказівки щодо включення європейських медійних стандартів і цінностей в українську медіапрактику.

Мета проєкту – підготувати майбутніх медіа-професіоналів до якісних змін – трансформувати український медіаландшафт відповідно до європейських стандартів та підготувати широку громадськість бути відповідальними, розумними та медіаграмотними громадянами.

Зараз це дуже важливо для підтримки демократії в Україні. Проєкт стане майданчиком для розвитку навичок та компетенцій із медіаграмотності, критичного мислення та журналістського письма, дасть поштовх до рефлексії щодо ролі журналістики у суспільстві, її законодавчих, етичних та інших регуляторних аспектів.

Щоб досягти мети, ми прагнемо реалізувати такі завдання:

  • запровадити навчальний курс з європейських студій, присвячений поняттям медіакультури, європейським стандартам та цінностям журналістики, конфліктно-чутливій журналістиці для студентів факультету журналістики й інших факультетів ЗНУ.
  • Розробити програму тренінгів і матеріали для професійного розвитку (підвищення кваліфікації) журналістів місцевих ЗМІ Південно-Східної України.
  • Забезпечити студентів і викладачів освітніми та технічними ресурсами для створення незалежних молодіжних медіа задля сприяння дискусіям, критичному мисленню та медіаграмотності серед широкої громадськості (через Інтернет-ЗМІ та студентське громадське радіо).

Акронім проєкту «EU-Indy» стосується концепції «індімедіа», що з'явилася в 2000 році як глобальна мережа незалежних ЗМІ з якісним контентом без расизму чи будь-яких інших форм ксенофобії чи дискримінації. Команда проєкту поділяє європейські цінності єдності у різноманітності, толерантності та прозорості та широко пропагує їх в академічному середовищі та ЗМІ.